Rodzice na uniwersytecie-warsztaty 5.06.2018 i 14.06.2018
22 maja 2018

W imieniu zespołu projektowego Rodzice na Uniwersytecie (http://rodzice.partycypacyjny.uw.edu.pl/) wybranego w tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego UW zapraszamy pracowników administracyjnych, pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów, na edycję letnią trwających warsztatów. Projekt został objęty patronatem Prorektor ds. rozwoju UW prof. Anny Gizy-Poleszczuk.

Zachęcamy do udziału w module prawnym (zapraszamy z własnymi pytaniami i wątpliwościami na które prowadząca udzieli odpowiedzi), module psychologicznym (Równowaga praca a dom 5 czerwca oraz Co jest pomocne w komunikowaniu się w trudnych sytuacjach w pracy 14 czerwca), a także w module warsztatowym w ramach którego każdy może przedstawić swój punkt widzenia na aktualną sytuację rodziców na UW oraz postulowane przez siebie rozwiązania mające uczynić swój instytut, wydział, cały uniwersytet miejscem bardziej przyjaznym rodzicom.

Najbliższe terminy warsztatów: 5 i 14 czerwca (odpowiednio wtorek i czwartek). Można zapisać się na wszystkie trzy moduły, można zapisać się na dowolny moduł – zależnie od potrzeb i oczekiwań. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w warsztatach, a które pragną podzielić się swoimi spostrzeżeniami zapraszamy do skorzystania z formularza on-line.

Zespół realizujący projekt oraz eksperci realizujący poszczególne moduły – dr Barbara Godlewska-Bujok, dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik oraz dr Dobromir Dziewulak.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę projektu.

W razie pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu poprzez mail: m.wieczorek@is.uw.edu.pl


Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego-Wydział Fizyki 4.06.2018

Uprzejmie zawiadamiamy, że najbliższe Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego odbędzie się 4 czerwca 2018 r. o godz. 16:30 w sali 0.03.

Gościem będzie pracownik Wydziału Fizyki UW, prof. Szymon Malinowski, który wygłosi wykład pt. ,,Historia współczesnej fizyki klimatu i globalne ocieplenie: skąd wiemy jak działa klimat i jak rozumieć prognozy jego zmian?”.

Przed konwersatorium, od godz. 16.00, zapraszamy jak zwykle na kawę i nieformalne dyskusje do holu przed salą 0.03.

 

Streszczenie:

Już w 1896 roku Svante Arrhenius opublikował całkiem dobre oszacowania zmiany temperatury naszej planety przy podwojeniu koncentracji CO2 w atmosferze. W 1965 roku grupa naukowców amerykańskich w oficjalnym dokumencie wysłanym do prezydenta USA Lyndona B. Johnsona ostrzegała przed niebezpieczną zmianą klimatu spowodowaną niekontrolowanym wzrostem koncentracji gazów cieplarnianych w atmosferze. Na jakiej podstawie powstały te prace? Czy ich prognozy się sprawdziły? Co dalej z klimatem? Jak dziś powstają prognozy zmian klimatu, gdzie są ich mocne i słabe punkty? O tym opowiem podczas konwersatorium.


Seminarium CeNT 28.05.2018

Serdecznie zapraszamy na wykład Edwarda H. Egelman’a z Department of Biochemistry & Molecular Genetics, University of Virginia, zatytułowany „Cryo-EM of Helical Protein and Nucleoprotein Polymers at Near-Atomic Resolution”.
Wykład odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 28.05.2018 o godz.12:00 w budynku CeNT.

Szczegóły w załączniku.

Abstrakt

Zapraszamy!