Dzień Otwarty Kampusu Ochota i Kampusu Centralnego UW [RELACJA]
23 kwietnia 2018

W sobotę 14 kwietnia 2018 już po raz czwarty odbył się Dzień Otwarty Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego. Tego dnia wydziały Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Centrum Nowych Technologii, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Kolegium MISMaP i MSOŚ otworzyły swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych naukami matematyczno-przyrodniczymi.

Przyszli studenci mogli:
– odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze
– dowiedzieć się jak studiuje się na poszczególnych wydziałach naszego Kampusu
– posłuchać inspirujących wykładów naszych naukowców
– wziąć udział w ciekawych warsztatach naukowych oraz niezapomnianych pokazach doświadczeń
– zobaczyć na żywo łazik marsjański

Podczas Dnia Otwartego Kampusu Ochota UW 2018 na Wydziale Fizyki UW w mobilnym studiu Prodziekan ds. studenckich dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga mówiła o studiowaniu na Wydziale Chemii UW.

Rozmowa:

Natomiast w sobotę 21 kwietnia 2018 r. na Kampusie Głównym (Krakowskie Przedmieście 26/28) odbył się Dzień Otwarty UW. Przyszli studenci mogli otrzymać informacje o studiach I, II i III stopnia, a także o studiach podyplomowych i kursach Uniwersytetu Otwartego. Podczas wydarzenia zaprezentowały się wszystkie uczelniane jednostki. Można było porozmawiać z wykładowcami i studentami, poznać zasady rekrutacji i pospacerować po zabytkowym kampusie. Wydział Chemii UW również uczestniczył w wydarzeniu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń!

Studia podyplomowe w Szkole Edukacji PAFW i UW

Zostań skutecznym nauczycielem!

Studiujesz chemię i lubisz matematykę? To zapraszamy na bezpłatne, roczne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Szkoła Edukacji PAFW i UW to jedyne studia podyplomowe, które odbywają się w trybie dziennym, są bezpłatne, a studenci otrzymują stypendium (do 2000 zł miesięcznie) oraz możliwość mieszkania w akademiku.

Wśród tegorocznych studentów Szkoły Edukacji PAFW i UW są absolwenci chemii, którzy chcą uczyć matematyki. Obecnie na rynku edukacyjnym nauczyciele matematyki są bardzo poszukiwani i bez trudu uzyskują pracę. Może właśnie teraz jest dobry moment, by spróbować swoich sił na studiach dla przyszłych nauczycieli matematyki.

Rekrutacja trwa do 14 maja. Więcej informacji na stronie www.szkolaedukacji.pl lub na FB www.facebook.com/szkolaedukacji

Zobacz jak się studiuje w Szkole Edukacji, przyjdź do siedziby SE w budynku CENT1 na Kampusie Ochota.

Zapraszamy!