Wręczenie odznaczeń dla pracowników UW [RELACJA]
11 kwietnia 2018

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń dla pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracownicy Wydziału Chemii UW, którzy odebrali medale:

• prof. dr hab. Tomasz Bauer, prof. UW, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Magdalena Biesaga, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • prof. dr hab. Ewa Bulska, Złoty Krzyż Zasługi, 2015 r.
  • prof. dr hab. Sławomir Filipek, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • prof. dr hab. Wojciech Gadomski, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2016 r.
  • prof. dr hab. Tomasz Gierczak, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2016 r.
  • prof. dr hab. Ewa Górecka, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2011 r.
  • dr hab. inż. Jerzy Huczko, prof. UW, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2011 r.
  • dr hab. Marzena Jankowska-Anyszka, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2014 r.
  • dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2016 r.
  • dr hab. Tatiana Korona, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Andrzej Kudelski, prof. UW, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2014 r.
  • dr Hanna Majewska-Elżanowska, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Elżbieta Megiel, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Krzysztof Miecznikowski, Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, 2016 r.
  • dr hab. Paweł Oracz, Złoty Krzyż Zasługi, 2015 r.
  • dr hab. Barbara Pałys, prof. UW, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Magdalena Pecul-Kudelska, prof. UW, Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, 2014 r.
  • dr hab. Piotr Piątek, Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Ewa Poboży, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Damian Pociecha, Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • dr hab. Andrzej Sikorski, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 2015 r.
  • prof. dr hab. Magdalena Skompska, Złoty Krzyż Zasługi, 2015 r.

Serdecznie gratulujemy!

Wykład UCBS „Pakt dla środowiska” 12.04.2018

W najbliższy czwartek 12 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 zapraszamy na wykład jednego z najwybitniejszych polskich prawników specjalizujących się w międzynarodowym prawie ochrony środowiska – pani prof. dr hab. Marii Magdaleny Kenig-Witkowskiej z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pt. „Pakt dla środowiska”.

Maria Magdalena Kenig-Witkowska, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka kilkudziesięciu prac w zakresie międzynarodowego i europejskiego prawa środowiska. Ekspert i konsultant w zakresie prawa środowiska, takich organizacji międzynarodowych, jak UNEP, UNDP, ECA, EU oraz instytucji rządowych. Laureatka nagrody im. Profesora Manfreda Lachsa oraz Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Wykładowca na uniwersytetach w Europie, Afryce, Azji oraz w USA.

Wykład organizuje Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) w cyklu „Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska, zrównoważony rozwój w teorii i praktyce”. Tegoroczny cykl nosi tytuł „Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030″.

Na siódmym z tegorocznego cyklu wykładów UCBS spotykamy się w czwartek, 12 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00, w Kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego, w auli „A” Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów, ul. Pasteura 5A.

Wejść na teren Kampusu Ochota jest kilka, od ulic: Żwirki i Wigury, Banacha, Miecznikowa czy Pasteura. Wjazd autem jest tylko od strony ul. Banacha. Wystarczy zgłosić strażnikowi, że bierze się udział w wykładzie UCBS.

Witryna UCBS: http://ucbs.uw.edu.pl/