Konferencja naukowa „Crystallus” 22.02.2017
11 grudnia 2017

Zgłoszenie

Seminarium CeNT 14.12.2017

Serdecznie zapraszamy na seminarium prof. Barbary Tudek z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, zatytułowany „Repair of the oxidatively damaged DNA in etiology and therapy of cancer”. Seminarium odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 14.12.2017 w budynku CeNT I, godz. 12:00.

Szczegóły w załączniku.

Konsul z Ambasady USA-spotkanie dla studentów 12.12.2017

Konsul z Ambasady USA – spotkanie dla studentów z Warszawy – wtorek 12 grudnia 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Karoliną Orton, która:
– przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów
– wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
– odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji – pani Konsul mówi po polsku

12 grudnia 2017 roku, wtorek, godzina 15:00
Uniwersytet Warszawski, budynek Samorządu Studentów, pokój 200
ul. Krakowskie Przedmieście 24
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/136059653837506/

Osoba Kontaktowa
Karolina Pręgowska
karolinap@ccusa.com.pl

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.
W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:
Karolina Orton, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Karolina Orton jest vice-konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel.
Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Konkurs „Metrohm Young Chemist Award”

Metrohm jest szwajcarską firmą chemiczną, która w roku 2018 będzie świętować 75-lecia powstania. W związku z uroczystymi obchodami tej okrągłej rocznicy przygotowała szereg atrakcji, w tym konkurs dla utalentowanych chemików „Metrohm Young Chemist Award”.

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wiele cennych nagród o wartości 15,000 zł.

Ponadto laureaci zostaną zaproszeni na uroczystość obchodów 75-lecia firmy Metrohm w Warszawie, podczas której będą mogli zaprezentować swoje prace badawcze przed znanymi osobistościami świata nauki i przedstawicielami największych koncernów przemysłowych w Polsce.

Na autorów najlepszych prac z całego świata czeka także wycieczka do Szwajcarii do głównej siedziby firmy Metrohm.

Do konkursu zostaną zakwalifikowane prace pisane w ramach prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub doktorskich na jeden z podanych tematów: miareczkowanie, chromatografia jonowa, elektrochemia oraz spektroskopia bliskiej podczerwieni/RAMANA. Wystarczy przesłać abstrakt pracy do dnia 31.03.2018 r., wypełniając formularz na stronie konkursu metrohm.com/MYCA.

W załączniku znajduje się krótka prezentacja na temat konkursu i regulamin.

Prezentacja