Medale 200-lecia UW

Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Marcin Pałys, przyznał Medale 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracownicy, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju swoich jednostek, a tym samym całego Uniwersytetu, zostali uhonorowani Medalami 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsza uroczystość wręczenia odbyła się 19 listopada, dokładnie w 200. rocznicę powołania Uniwersytetu Warszawskiego.

Wyróżnienia otrzymali zarówno nauczyciele akademiccy, jak i pracownicy administracji. Byli wśród nich badacze prowadzący znaczące projekty naukowe i inicjujący współpracę interdyscyplinarną lub międzywydziałową, dydaktycy stosujący nowatorskie metody pracy ze studentami, a także pracownicy administracji, dzięki którym Uniwersytet staje się przyjaznym miejscem pracy i studiowania.

Podczas uroczystości w Starej Bibliotece Uniwersytetu 19 listopada otrzymali oni srebrne medale. Kandydatów do wyróżnienia zgłaszali między innymi dziekani oraz kierownicy jednostek.

Wybito także medale złote, które wręczono byłym rektorom Uniwersytetu w czasie koncertu jubileuszowego 19 listopada. 23 listopada również złote medale otrzymają byli prorektorzy UW.

W sumie do rąk pracowników trafi 525 Medali 200-lecia.

Autorką projektu jest artystka plastyk Magdalena Dobrucka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, członek International Art Medal Federation (FIDEM).

Medale 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego w dowód uznania zasług na rzecz Wydziału Chemii oraz całego Uniwersytetu otrzymali:

• Jolanta Borucka-Bukowska
  • Ewa Bulska